15 Nisan 2019

Yaz Okulları

Yaz okulları genellikle yaz dönemlerinde üniversitelerin ya da yatılı okulların bünyesinde Haziran-Temmuz ve Ağustos aylarında eğitim verilmektedir. Başlangıç seviyesinden İleri düzeye kadar dil bilgisine sahip olan 7-17 yas aralığında Ortaokul ve Lise öğrencileri bu programa bireysel olarak katılabilir.

Program süresi genellikle 2 – 12 hafta aralığındadır. Gitmek istediğiniz okulu, programın süresini ve aktiviteleri siz seçebilmektesiniz. Okulların başlangıç tarihlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Max.12 kişilik uluslararası sınıflarda eğitim verilmektedir. Bu program sadece dil eğitimine odaklı değil aynı zamanda sosyal ve spor aktivite programları, gezi programlarını da içermektedir.

Okulun ilk günü öğrencilere seviye belirleme sınavı yapılır ve seviyelerine uygun olan sınıfa yerleştirilir. Seçmiş olduğunuz programa göre dersler 15 ya da 20 saattir. Tercihinize göre yoğun programına da katılabilirsiniz.

Yurt ve Aile yanı olarak 2 farklı konaklama seçeneği mevcuttur. Yurt konaklaması genellikle okul kampüsü içerisinde ya da okula yürüyüş mesafesinde olmaktadır. Tek kişilik, Çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalarda, özel banyolu ya da paylaşımlı banyolu olmak üzere birçok seçenek bulunmaktadır. 24 saat boyunca uzman ve yetkililerin gözetimi altındadır. Herhangi bir durumla karşılaştıklarında uman ve yetkililer anında müdahale ederek sorunu çözmektedirler.  Aile yanı konaklama ise öğrendiğiniz dili okul dışında da geliştirme olanağı sağlamaktadır. Aileler genellikle okula yürüme mesafesinde ya da otobüsle mesafesinde olabilir. Bundan dolayı 15 yas altı öğrenciler yurt konaklamasını tercih etmelidirler.

Tüm okulların haftalık eğitim, sosyal ve sportif aktivite programları mevcuttur. Ders bitiminde okulun programında yer alan sosyal ya da sportif aktivitelere katılabilir, gezi programlarıyla da yeni yerler keşfedebilir, turnuvalar, yetenek şovları, video ve film geceleri gibi programlarda da her anınızı eğlenceli ve verimli geçirebilmenizi sağlamaktadır.

Okulların çoğu yurtlarda kalan öğrenciler için öğlen ve akşam yemeklerinde açık büfe yemek vermektedir. Uluslararası öğrencilerin bulunduğu göz önüne alınarak her kültüre uygun yemek hazırlanmaktadır. Aile yanında kalan öğrenciler ise genelde bulunduğu ülkenin kültürüne uygun yemekler yemektedir